wtorek, stycznia 28, 2014

Czym mogę rozciągnąć ucho? Czyli metody wykonania tuneli

Wiecie już jak prawidłowo dbać o uszy podczas rozciągania oraz znacie kilka sposobów wykonania tuneli. Warto jednak byłoby umieć powiedzieć o każdej z metod choć parę słów. Przejdźmy zatem do konkretów. Przygotowałam dla Was krótki opis najpopularniejszych sposobów.

Scalpelling
Scalpelling jest to zwiększanie rozmiaru przekłucia poprzez nacięcie skalpelem i włożenie pożądanego rozmiaru sterylnej biżuterii. Budzi on zdecydowanie więcej wątpliwości i obaw niż tradycyjne rozciąganie uszu. Metoda ta nie należy do przyjemnych, a proces gojenia jest dość długi i wymaga dużo dbałości oraz samodyscypliny ze strony osoby, która poddała się temu zabiegowi.
Czytałam również, że z biegiem czasu kanał ma tendencje do samoistnego rozciągania, co w konsekwencji przyczynić się może do przerwania płatka ucha. Dodać muszę, że metoda jest nieodwracana i nie ma żadnych szans na zrost rozciętego przekłucia.
Moim zdaniem trzeba mieć wiele odwagi, żeby zdecydować się na scalpelling. Jednak nie brakuje śmiałków, którzy poddali się tej metodzie.
Rozpychacz/Taper
Taper jest to walec posiadający z obu stron różne średnice. Z jednej większą, z drugiej mniejszą. Swoim kształtem przypomina kolec róży.
Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem rozciągania koniecznie trzeba nawilżyć kanał przekłucia. Sprawdzi się tutaj olejek Jojoba, żel USG lub oliwka.
Jeżeli zdecydujemy się na ten sposób, do kanału wkładamy węższy koniec i powoli przepychamy. Po dojściu do grubszej końcówki przepychamy go do końca, wprowadzając za nim biżuterię. Oczywiście nigdy nie zakładamy biżuterii grubszej niż jego końcówka. Proces ten nigdy nie powinien być bolesny. Jednak jeżeli ból wystąpi, przerywamy procedurę i ponawiamy za np. tydzień.

Pamiętajmy o prostej i bardzo ważnej zasadzie nie robimy nic na siłę!


Taśma teflonowa (PTFE)
Taśma teflonowa używana jest w hydraulice, więc kupicie ją w sklepie z materiałami hydraulicznymi lub
markecie budowlanym.
Należy owinąć biżuterię w aktualnym rozmiarze kilkoma warstwami taśmy, tak aby uzyskać pożądany rozmiar. Następnie za pomocą olejku Jojoba/żelu USG/oliwki wkładamy w ucho.
Należy pamiętać, że taśmę musimy nawinąć równo, inaczej nierówność może spowodować podrażnienia kanału przekłucia.

Zmiana rozmiaru biżuterii
Metoda ta jest bardzo prosta. Polega na wkładaniu o rozmiar większej biżuterii, przez co nasz kanał przekłucia stopniowo się rozciąga.
Obciążenie 
Polega na wkładaniu w kanał przekłucia biżuterii do obciążenia. Najlepiej nie bezpośrednio, ale np. w stalowy tunel, aby równomiernie rozłożyć nacisk. Metoda ta nie jest polecana, ponieważ może spowodować zmniejszanie się ilości skóry u dołu płatka ucha, co może doprowadzić do przerwania.

Pamiętajmy jednak, że wybór odpowiedniej dla nas metody nie może być przypadkowy. Najlepiej, jeśli zostanie on wcześniej skonsultowany z profesjonalnym piercerem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz